LightSheer®

 

 

Niechciane owłosienie to obecnie coraz częstszy problem, zarówno u osób zdrowych jak i cierpiących na różnorodne zaburzenia hormonalne. Potrzeba skutecznego i trwałego usuwania włosów z różnych części ciała powoduje, iż na rynku istnieje wiele metod i urządzeń, przeznaczonych do tego celu. Jednak w większości przypadków zabiegi są bolesne a efekty krótkotrwałe.

 

Rozwiązaniem wszystkich tych problemów stała się depilacja laserowa.

 

Laser diodowy LightSheer® firmy Lumenis® jest obecnie najlepszym i najnowocześniejszym urządzeniem do depilacji laserowej, pierwszym w Polsce dającym tak dobre efekty. Urządzenie LightSheer® Diode Laser System zostało uznane za najskuteczniejsze urządzenie na rynku służące do depilacji niechcianego owłosienia, co potwierdzają liczne badania kliniczne.

System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską rządową Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration). Pozytywna opinia wydana przez FDA jest uznawana za wyznacznik jakości także poza USA. System LightSheer posiada również odpowiednie certyfikaty i dokumenty dopuszczenia do użytku od instytucji europejskich, oraz certyfikat ISO 9001.

 

 

 

 

 

Najlepsza metoda usunięcia niechcianego owłosienia.

 

Nadzwyczajna skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi.

 

złoty laur kosmetologii

Złoty Laur Kosmetologii 2014 w kategorii najlepsze urządzenie do trwałej depilacji owłosienia!

 

 

 

 

 

 

 

 

Depilacja laserowa – działanie

 

Metoda depilacji tym urządzeniem polega na uszkodzeniu macierzy włosa ciepłem. Laser diodowy LightSheer® wytwarza skoncentrowany strumień intensywnego światła. Światło to jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów. Trwający zaledwie ułamek sekundy impuls lasera jest zamieniany na ciepło. Tak intensywne, skupione uderzenie ciepła trwale uszkadza struktury odpowiedzialne za wzrost włosów, dzięki czemu efekt zabiegu jest trwały. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w danym momencie w fazie wzrostu (anagen) i to właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) – po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa.

W większości przypadków po 4 zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 6 zabiegów – zależnie od części ciała, rodzaju włosa, koloru włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.).

 

 

Depilacja laserowa poprzedzona jest obowiązkową konsultacją dermatologiczną i przebiega pod nadzorem lekarza!

 

 

Zabieg LightSheer®

 

 

urządzenie do depilacji laserowej

 

Laser diodowy LightSheer® emituje fale o długości 800 nm, które wnikają w naskórek na tyle głęboko, aby trwale zniszczyć mieszki włosowe, lecz na równocześnie na tyle płytko, by nie powodować żadnego ryzyka oparzenia lub uszkodzenia ciała. Nowoczesna technologia pozwala na dokładną, automatyczną kontrolę ilości emitowanej energii, proporcjonalną do rozmiarów mieszka i ilości zawartego w nim barwnika – melaniny.

Laser posiada dwie głowice, o różnych wielkościach „okna” zabiegowego, przeznaczone do zabiegów na różnych częściach ciała / różnych rodzajach włosa.

 

zabiegi depilacji laserowej

 

Podczas zabiegu, w zależności od okolicy ciała i indywidualnej wrażliwości niektórzy mogą odczuć niewielki dyskomfort. W wyjątkowych przypadkach zwiększonej wrażliwości na ból lekarz może zastosować krem znieczulający.

Laser LightSheer® posiada unikatową, opatentowaną głowicę chłodzącą, która po przyłożeniu do skóry działa znieczulająco. System chłodzenia skóry powoduje też zwiększenie komfortu pacjenta podczas zabiegu oraz, a może przede wszystkim, znacząco obniża ryzyko wystąpienia powikłań wywołanych ciepłem.

 

depilacja laserowa ciała LightSheer

 

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • aktywne infekcje skóry
 • nowotwory i guzy
 • łuszczyca
 • ciąża
 • świeża opalenizna naturalna
 • niedawne użycie samoopalacza / poddanie się działaniu lamp w solarium
 • przyjmowanie antybiotyków i leków światłouczulających
 • terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi
 • niedawna depilacja mechaniczna lub woskiem
 • niedawna fotodepilacja
 • stosowanie peelingów w okresie zabiegowym

ZALECENIA

Skóra nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu. Można na 2-3 dni przed zabiegiem stosować krem nawilżający.

 

Najbardziej optymalna seria to 4 - 8 zabiegów na daną partię ciała.

 

Po zabiegach należy unikać bezpośredniego kontaktu wydepilowanej skóry ze słońcem!

EFEKTY

Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Już po czterech zabiegach ilość włosów w obszarze zabiegowym może zostać zredukowana nawet o 90%.

 

Oprócz efektywnej depilacji, system LightSheer® pomaga w:

 • leczeniu zmian pigmentowych
 • leczeniu schorzeń typu hirsutyzm
 • zamykaniu naczynek krwionośnych na nogach

 

 

 

 

Przyjdź i pozwól się odmienić